Zakończyła się Baja Szczecinek

LeadPhoto Zakończyła się Baja Szczecinek
Zwycięzcy Dacia Duster Elf Cup 2018 – Krzysztof Wicentowicz i Bartłomiej Boba, zaliczyli najszybsze czasy na sobotnich odcinkach i pewnie wygrali w klasyfikacji DDEC Baja Szczecinek. Krakowianie osiągnęli także drugą lokatę w grupie S2 Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych.
Content

Na kolejnym miejscu w DDEC i RPPST uplasowali się Mariusz Pietrzycki i Kamil Nowak, którzy trzykrotnie zanotowali drugie czasy. Ekipa z Gorlic wspięła się na trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej DDEC. Podium uzupełnili Konrad Sznajder i Tomasz Mroczek, broniąc tym samym drugiej pozycji w sezonie. 

Wymagający etap
W sobotę zawodnicy musieli trzykrotnie pokonać próbę „Czarne” o długości 65 kilometrów. Trasa w Szczecinku okazała się trudna technicznie. Miękkie podłoże,ciasne przejazdy w lesie, a także niewidoczne dziury sprawiały, że drobny błąd mógł skutkować uszkodzeniem samochodu – wiele załóg z tego powodu musiało się wycofać. Nie wszystkie załogi chciały też podejmować ryzyko, biorąc pod uwagę,że była to ostatnia eliminacja w sezonie 2018. 


Ta runda była dla mnie bardzo ciekawa, wiedziałem, że muszę dać z siebie wszystko żeby wskoczyć na trzecie miejsce w klasyfikacji rocznej DDEC. Pierwszy OS przejechaliśmy zapobiegawczo, ale później daliśmy z siebie wszystko. Mimo tow tym sezonie czuję pewien niedosyt, bo nie udało się wygrać żadnej rundy, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku się to zmieni – powiedział Mariusz Pietrzycki. 

W Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych najszybsi okazali się Mirosław Zapletal i Bartosz Momot. Na drugiej pozycji ukończyli Michał i Julita Małuszyńscy, a na trzeciej Mirosław Stocerz i Rafał Marton.
W Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych najlepszy czas uzyskali Dariusz Szor i Andrzej Wieczorek. Drugie miejsce zajęli Cezary Woch i Przemysław Lipiński, a trzecie Michał Goleniewski i Marcin Michalski. 

Wyniki po OS4 – DDEC Baja Szczecinek:

1. Krzysztof Wicentowicz/ Bartłomiej Boba 3:01:28
2. Mariusz Pietrzycki/ Kamil Nowak 3:03:28
3. Konrad Sznajder/ Tomasz Mroczek 3:04:41
4. Magdalena Zając/ Kazimierz Ruszel 3:12:50
5. Patrycja Brochocka/ Michał Ogórek 3:19:15

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!