Zdecydowane posunięcie Volvo

LeadPhoto Zdecydowane posunięcie Volvo
Nowe Volvo S60, które zostanie zaprezentowane pod koniec wiosny, będzie pierwszym modelem szwedzkiej marki produkowanym bez silników Diesla w ofercie. Posunięcie ma podkreślać plany Volvo, zakładające całkowitą rezygnację z tradycyjnych silników spalinowych.
Content

Elektryfikacja samochodów Volvo
Wszystkie nowe modele Volvo wprowadzane na rynek od 2019 r. będą dostępne albo jako mild hybrid z silnikiem benzynowym, albo jako plug-in hybrid z silnikiem benzynowym, albo jako w pełni elektryczne samochody akumulatorowe. To spełnienia obietnicy Volvo złożonej w ubiegłym roku, zakładającej doprowadzenie do pełnej elektryfikacji oferty.

Nasza przyszłość jest elektryczna i nie będziemy więcej pracować nad konstruowaniem kolejnych generacji silników wysokoprężnych – powiedział Håkan Samuelsson, prezydent i dyrektor generalny Volvo Cars. – Będziemy wycofywać modele dostępne tylko z silnikami spalania wewnętrznego, a na drodze do pełnej elektryfikacji oferować będziemy modele z napędem hybrydowym – jako fazę przejściową. Nowy S60 to kolejny krok na tej drodze.

Ambitne plany
W ubiegłym miesiącu Volvo Cars wzmocniło swą strategię elektryfikacyjną, stwierdzając, iż ma w planach uzyskać 50-procentowy udział czysto elektrycznych aut w swej globalnej sprzedaży do 2025 r. Oświadczenie to padło podczas salonu samochodowego 2018 Beijing Auto Show, co może ustawić Volvo Cars na pozycji potężnego gracza na rynku chińskim, w skali świata największym rynku dla aut elektrycznych.  Nowe S60 będzie początkowo dostępne z 4-cylindrowymi silnikami benzynowymi Drive-E, a także w dwóch wersjach benzynowych hybryd plug-in. Hybrydy typu Mild dojdą do palety w przyszłym roku.

Produkcja nowego S60 rozpocznie się jesienią w zupełnie nowej fabryce Volvo Cars pod Charleston w Karolinie Południowej (USA). Fabryka w Charleston będzie jedynym miejscem produkcji modelu S60, a więc produkowane w USA modele S60 będą sprzedawane na rynku amerykańskim oraz eksportowane na inne rynki.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!