Zegarki zrobione z… Fordów Mustangów

LeadPhoto Zegarki zrobione z… Fordów Mustangów
Chociaż recykling kojarzy się zwykle z przerabianiem plastikowych opakowań na meble ogrodowe, może być procesem, który prowadzi do powstania naprawdę niezwykłych przedmiotów. Firma REC Watches z siedzibą w Danii zajmuje się produkcją zegarków z odzyskanych materiałów. Nie byłby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że czasomierze powstają z… samochodów! Klienci mogą zamówić unikatowy zegarek wykonany z użyciem komponentów, które wcześniej wykorzystane były jako elementy Forda Mustanga, Porsche 911 albo Mini Coopera.
Content

Pomysł narodzi się w głowach Christiana Mygh i Jonathana Kamstrupa, którzy wspólnie szukają samochodów na całym świecie, a każdy ze znalezionych modeli może zostać przekształcony w setki unikatowych zegarków, kosztujących od 1 495 dolarów.

Zegarek z karbonową kopertą
Dla prawdziwego entuzjasty Mustanga, firma REC Watches, mająca swoją siedzibę w Danii stworzy nawet zupełnie nowy zegarek z części ofiarowanych przez klientów, tak jak ma to miejsce w przypadku mistrza świata w driftingu Vaughna Gittina Jr., który nosi zegarek składający się m.in. z karbonowej koperty, na którą materiał wzięto z jego 700-konnego Forda Mustanga RTR, którym startował w World Drift Series.

Większość ludzi widzi zapewne tylko stos żelastwa, pozostałości po Mustangu. My widzimy coś zupełnie innego – duszę samochodu i historię, którą trzeba opowiedzieć – mówi Mygh, współzałożyciel firmy. Ja nie tnę na kawałki Mustangów. Przywożę te, których nie da się naprawić, aby przywrócić je do życia jako zegarek.

Czasomierz z VIN-em
Aby mieć pewność, że te historie będą miały swój dalszy ciąg, REC Watches starannie śledzi losy każdego pojazdu; rozmawiając z poprzednimi właścicielami, zbierając dane i obrazy z poprzednich wcieleń samochodu, by następnie umieścić je w specjalnie przygotowanym filmie. 

Każdy gotowy projekt zawiera numer identyfikacyjny pojazdu VIN, rok produkcji i klasyczne elementy stylistyczne Mustanga. Wskaźnik naładowania zaprojektowano tak, by wyglądał jak wskaźnik poziomu paliwa, pokazuje pozostały czas pracy akumulatora, a wskazówki, datownik i indeksy swym stylem nawiązują do projektu tablicy przyrządów. Podczas jednej z podróży do Szwecji zespół trafił na białego kruka, rzadki model Raven Black z 1966 roku, który stał się podstawą limitowanej serii 250 zegarków P51-04.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!