Zmieniona California - Przywitajcie nowego kampera od VW

LeadPhoto Zmieniona California - Przywitajcie nowego kampera od VW
Światowa premiera nowej Californii 6.1 będzie miała miejsce podczas Caravan-Salon w Düsseldorfie już pod koniec sierpnia. Volkswagen liczne zmiany w wyposażeniu wnętrza popularnego kampera.
Content

Producent podaje, że kampera marki Volkswagen pokochali globtroterzy na całym świecie: łączna sprzedaż Californii wynosi już ponad 175.000 egzemplarzy. Szósta generacja – California 6.1 – doczekała się liftingu zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Pierwsze zdjęcia, na których zaprezentowano Californię Ocean, pokazują jak po zmianach prezentuje się topowa wersja kampera. Zmiany widać już w przedniej części nadwozia – chromowany element osłony chłodnicy tworzy jedną całość z nowymi światłami LED do jazdy dziennej. Poniżej wlotu powietrza znajduje się kolejny, który zapewnia właściwe chłodzenie najmocniejszych silników. Chromowana listwa zdobi również nowy zderzak Californii. Dzięki podłużnym chromowanym elementom wersja Ocean różni się od odmian Beach i Coast.

Zmieniona kuchnia

California, może być używana na co dzień jako klasyczny van. Zmiany w nowej wersji Coast i Ocean obejmują kompaktową kuchnię, która w Californii 6.1 została ulepszona i wyposażona w nowe elementy, jak – na przykład – dwa dodatkowe gniazda USB. Nowe aluminiowe klamki we wszystkich drzwiach są bardziej praktyczne i eleganckie niż dotychczas. Nowością są także przyciski do otwierania blatu kuchennego, które obejmuje zlewozmywak, kuchenkę i lodówkę. Żaluzje w tylnej szafce zastąpiono przesuwanymi drzwiami, a aluminiowe uchwyty mają teraz ten sam wzór na wszystkich drzwiczkach.

Nowe łózko

Volkswagen chwali się, że jeszcze większy komfort oferują łóżka. Górne jest wyposażone w podstawę ze sprężynami, a podwójne siedzisko z tyłu, które po rozłożeniu tworzy łóżko, łatwo można przekształcić w wygodną sofę z podnóżkiem. Dzięki temu wnętrze Californii 6.1 szybko można zmienić w przytulny salon z miejscem do czytania lub do relaksu. Lepszą ochronę przed zbyt dużą ilością światła docierającego do wnętrza kampera zapewniają ciemnoszare płócienne rolety zamontowane w podstawie górnego łóżka. Indywidualnie sterowane diody LED, które znajdują się w dachu oraz w części mieszkalnej, umożliwiają zaprogramowanie nie tylko czasu włączenia, ale również określenie jak szybko i do jakiego poziomu natężenia światła mają się zaświecić. 

Zarówno tą funkcją, jak i wieloma innymi steruje się za pośrednictwem nowego panelu sterowania, który znajduje się w górnej konsoli. Stosowany wcześniej wyświetlacz monochromatyczny zastąpiono dużym, kolorowym ekranem dotykowym o znacznie większej liczbie funkcji. Za pomocą panelu sterowania można uzyskać dostęp do wielu informacji i zmieniać ustawienia trybu kemping, lodówki, światła i systemu. Za pomocą menu można sterować podnoszonym dachem, który w Californii Ocean 6.1 standardowo jest wyposażony w elektrohydrauliczne sterowanie. Podobnie jest z seryjnym ogrzewaniem powietrznym. Praktyczną funkcją jest nowa funkcja „Poziom" – wskaźnik wychylenia pokazuje wzdłużne i poprzeczne wychylenie, pod jakimi California 6.1 jest zaparkowana na kempingu. Dzięki temu kampera można bardzo łatwo wypoziomować, aby zapewnić maksymalny komfort przebywania w nim.

System multimedialny

Nowy jest także Digital Cockpit, czyli cyfrowy wyświetlacz wskaźników. Zmieniła się również oferta systemów multimedialnych. Podstawowy – Composition Audio – oferuje wyświetlacz liniowy, średni – Composition Color – wyposażono w 6,5-calowy ekran dotykowy. Nowością w Californii 6.1 są dwa systemy multimedialne – Discover Media z 8-calowym ekranem dotykowym i Discover Pro, którego ekran ma przekątną aż 9,2 cala. Obydwa urządzenia należą do trzeciej generacji systemów Modular Infotainment Matrix (MIB3). Nową funkcją systemów Discover Media i Discover Pro jest wykorzystanie zintegrowanej karty eSIM (opcjonalnej w urządzeniu Composition Audio) jako interfejsu systemu Volkswagen We, który zapewnia dostęp do licznych usług online. Poza tym, systemy z rodziny MIB3 zapewniają takie funkcje, jak dostęp do streamingu audio za pośrednictwem portali Apple Music i TIDAL, sterowanie głosem i usługę App Connect Wireless. Dzięki niej za pośrednictwem systemu multimedialnego po raz pierwszy poprzez Bluetooth można bezprzewodowo korzystać z aplikacji na iPhone.

Odświeżona gama - jeden silnik

Volkswagen odświeżył także gamę silników oferowanych do Californii 6.1, która standardowo jest wyposażona w napęd na przednie koła. Wersja z napędem na cztery koła również będzie dostępna. Do napędu najpopularniejszego kampera posłuży 2-litrowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem (2,0 TDI), dostępny w różnych wariantach mocy.

Światowa premiera nowej Californii Beach, Coast i Ocean odbędzie się pod koniec sierpnia podczas Caravan-Salon w Düsseldorfie.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!