Ford Focus

LeadPhoto Ford Focus
Przedstawiamy opinie o nowym Fordzie Focusie. Przeczytaj, co dziennikarze największych portali motoryzacyjnych myślą o tym modelu.
Content

Onet Moto
W opinii dziennikarzy Onetu nowy Ford Focus ma przestronne, dobrze wyciszone wnętrze i pewnie się prowadzi. Redakcja pochwaliła silnik 1.5 o mocy 182 KM za dobrą kulturę pracy i stosunkowo niewysokie spalanie, a także wspomnieli o obecności wielu systemów wspomagających kierowcę. Dziennikarze zwrócili również uwagę na płynną pracę automatycznych skrzyń biegów dostępnych w tym modelu, jednak podkreślili, że przekładnie nieco pogarszają osiągi i zwiększają spalanie, a dopłata za ich obecność nie jest mała. W opinii redakcji Focus w wersji hatchback ma też niezbyt pojemny bagażnik.

Czytaj więcej: https://moto.onet.pl/testy-nowych-samochodow/nowy-ford-focus-dla-lubiacych-prowadzic-or-test/f9xyws9

Super Express
Zdaniem dziennikarzy Super Expressu nowy Ford Focus ma nowoczesne wyposażenie, dynamiczną stylistkę i dobrze wykonane wnętrze, a także pewne prowadzenie, które zachęca do dynamicznej jazdy. Jednak w opinii redakcji Focus z 150-konnym silnikiem 1.5 i automatyczną skrzynią biegów ma spore spalanie w mieście, a sama przekładnia zmienia biegi z zauważalnym szarpaniem.

Czytaj więcej: https://www.se.pl/auto/testy/test-ford-focus-1-5-ecoboost-150-km-at8-st-line-dla-osob-lubiacych-prowadzic-aa-7ycg-yCV5-jA47.html

Moto.rp.pl
Redakcja Moto.rp.pl również pochwaliła nowego Forda Focusa z precyzyjny układ kierowniczy i zwróciła uwagę na obecność wielowahaczowego zawieszenia w mocniejszych wersjach auta oraz systemu zawieszenia adaptacyjnego, dostępnego za dopłatą. W opinii dziennikarzy motor 1.5 o mocy 182 KM cechuje się dobrą kulturą pracy, a połączona z nim manualna skrzynia biegów ma krótki skok dźwigni i jest szybka. Auto w takiej konfiguracji przekonało redakcję również osiągami. Dziennikarze zwrócili natomiast uwagę na wnętrze Focusa, które ich zdaniem jest dobre, ale nie zachwycające.

Czytaj więcej: https://moto.rp.pl/za-kierownica/14970-nowy-ford-focus-zostaly-nas

Autokult
Według opinii dziennikarz Autokultu Ford Focus ma korzystną stylistykę, pewnie się prowadzi i cechuje się dobrą przyczepnością. Wnętrze auta pochwalono za dobre wyciszenie i dużą ilość przestrzeni, również na tylnej kanapie. Zwrócono jednak uwagę na obecność twardych materiałów w środku. W opinii redakcji na korzyść Focusa działa również dostępność wielu systemów bezpieczeństwa czynnego, wyświetlacza przeziernego czy systemu audio B&O Play. Dziennikarze zauważyli również dużą moc 150- i 182-konnego motoru 1.5, ale zwrócili uwagę, że jest ona dostępna głównie powyżej 3 tys. obrotów. Testerzy wspomnieli również o wyższym spalaniu egzemplarzy z automatyczną skrzynią biegów.

Czytaj więcej: https://autokult.pl/31655,ford-focus-pozeracz-zakretow-dostal-technike

Opinion
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!