Najdroższy samochód na świecie

LeadPhoto Najdroższy samochód na świecie
Do tej pory odpowiedź na pytanie, jaki jest najdroższy samochód świata wydawała się oczywista: Bugatti Veyron, którego podstawowa wersja kosztuje milion euro, a model Grand Sport 1,8 miliona. Jednakże podczas trzeciej edycji Salonu Samochodowego w Katarze na początku 2013 roku firma W Motors (której główna siedziba mieści się w Dubaju) zaprezentowała samochód sportowy Lykan HyperSports, który zyskał sobie miano pustynnego Ferrari i kosztuje około 2,4 miliony euro.
Content

Tym samym Lykan HyperSports zdetronizował Bugatti Veyron nie tylko pod względem ceny, ale także poziomu luksusu. Firma W Motors zapowiedziała, iż w 2013 roku ma zamiar wyprodukować jedynie siedem ekskluzywnych egzemplarzy sportowego auta, które ma 4,48m długości i 1,94m szerokości, przyspiesza od 0 do 100km/h w 2,8 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 395km/h.

Pierwszy arabski sportowy samochód pod względem wyglądu przypomina jeden z futurystycznych pojazdów rodem z filmów fantastycznych, jednakże jego osiągi to nie fikcja. Jest on bowiem napędzany centralnie umieszczonym, podwójnie turbodoładowanym silnikiem typu bokser o mocy 760 koni mechanicznych oraz 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Jednakże parametry techniczne to nie jedyne elementy, które sprawiają, iż Lykan  HyperSports wyróżnia się na tle sportowych samochodów. Producent zadbał o niezwykle luksusowe wnętrze inkrustowane brylantami oraz niepowtarzalną, skórzaną tapicerkę ze szczero złotymi przeszyciami.

Źródła: El Mundo, El Comercio

Zdjęcie: W Motors

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!