Nissan nie przestraszył się brexitu? Ogromna inwestycja w Wielkiej Brytanii

LeadPhoto Nissan nie przestraszył się brexitu? Ogromna inwestycja w Wielkiej Brytanii
Nissan zaprezentował nową ogromną tłocznię, zainstalowaną nakładem 52 mln funtów w zakładach produkcyjnych firmy w Wielkiej Brytanii. Powstanie obiektu jest elementem przygotowań do uruchomienia produkcji następnej generacji modelu Qashqai.
Content

Pierwsze panele nadwozia wytłoczone specjalnie na nowej prasie zostały zaprezentowane 6 marca na oficjalnej uroczystości, którą poprowadził Ashwani Gupta, dyrektor ds. operacyjnych w firmie Nissan. „Pierwszy Nissan Qashqai, który w 2006 roku zjechał z linii produkcyjnej, dał początek nowemu segmentowi crossoverów” — powiedział Gupta.

„Ponad trzy miliony egzemplarzy później samochód zaprojektowany, skonstruowany i produkowany w Wielkiej Brytanii pozostaje punktem odniesienia, a nasz zespół w Wielkiej Brytanii nadal wyznacza standardy wydajności produkcji i jakości”.

Z nowym systemem recyklingu
Inwestycja o wartości 52 mln GBP w nową tłocznię obejmuje także nowy system recyklingu umożliwiający segregację i przetwarzanie odpadów metalowych, a także modernizację istniejącej linii wykrawania, która dostarcza płaskie wykroje (arkusze blachy gotowe do tłoczenia) do ogromnej prasy. Tłocznia może wyprodukować elementy karoserii do ponad 6,1 mln pojazdów rocznie, pracując z maksymalną łączną siłą 5 400 ton i niezwykłą precyzją.

Częścią uroczystości było złożenie podpisów przez cały związany z projektem zespół na pierwszym panelu nadwozia — błotniku do nowego Nissana Juke.

10 lat Juke’a
W marcu 2020 roku przypada dziesiąta rocznica wyprodukowania pierwszego egzemplarza miejskiego crossovera Juke w Sunderland. Jego zupełnie nowa generacja jest również produkowana w Sunderland, od października ubiegłego roku.

Steve Marsh, wiceprezes ds. produkcji w zakładach Nissana w Sunderland, powiedział: „Widok pierwszych, idealnie ukształtowanych elementów nadwozia wychodzących spod prasy napawa nas dumą i skłania do refleksji nad imponującymi kompetencjami, jakimi dysponujemy w regionie Wearside”.

„Juke jest kultowym modelem. Wiem, że w imieniu całego zakładu mogę powiedzieć, jak bardzo dumni jesteśmy, widząc jego nową, fantastyczną wersję na drogach. Mogę również zapewnić, że zamierzamy nadal oferować wysoką jakość, której oczekują nasi klienci”.

Kolejna transza
400 mln GBP to kolejna transza po 100 mln GBP zainwestowanych w związku z uruchomieniem produkcji nowego Nissana Juke oraz część łącznej kwoty rzędu 1 mld GBP, którą Nissan planuje zainwestować w zakład w ciągu pięciu lat. Firma Nissan zrealizowała 400-milionową inwestycję przy wsparciu rządowego Departamentu Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!