Pierwsza elektryczna ciężarówka wkrótce w produkcji

LeadPhoto Pierwsza elektryczna ciężarówka wkrótce w produkcji
Po dwóch latach eksploatacji flota pojazdów FUSO eCanter osiągnęła milion przejechanych bezemisyjnie kilometrów. Kierowcy w Nowym Jorku, Tokio, Berlinie, Londynie, Amsterdamie, Paryżu i Lizbonie użytkują obecnie na co dzień już około 150 tych pojazdów. Sukcesywnie będą dołączać kolejne.
Content

„Pokonując w codziennym użytkowaniu ponad milion kilometrów w siedmiu miastach na trzech kontynentach, nasz FUSO eCanter udowodnił swoją niezawodność i gotowość do produkcji seryjnej. Jednocześnie zdobywamy w ten sposób cenne informacje dla rozwoju jego następnej generacji. FUSO podkreśla więc nadal swoją pionierską rolę w dziedzinie elektrycznych pojazdów użytkowych” - mówi Hartmut Schick, Prezes i Dyrektor Generalny Mitsubishi Fuso Truck & Bus Corporation oraz szef Daimler Trucks Asia:

Przebieg miliona kilometrów odpowiada 25-krotnemu okrążeniu kuli ziemskiej wzdłuż równika. Ta łączna liczba kilometrów imponuje tym bardziej, gdy weźmie się pod uwagę, że FUSO eCanter w typowej eksploatacji przejeżdża jedynie około 30-80 km dziennie. Oznacza to, że 100-kilometrowy zasięg pojazdu o masie 7,49 tony bezpiecznie zaspokaja potrzeby klientów w miejskim transporcie dystrybucyjnym.

W pełni elektryczny samochód ciężarowy
Lekka ciężarówka jest pierwszym na świecie samochodem ciężarowym z napędem wyłącznie elektrycznym, produkowanym w krótkiej serii. FUSO eCanter świętował swoją światową premierę we wrześniu 2017 roku i od tego czasu trafił do wielu osób na całym świecie.

Obecnie inżynierowie Daimler wraz z klientami zbierają dane i opinie na temat codziennego użytkowania pojazdu, profili tras i charakterystyki ładowania. Zostaną one następnie wykorzystane w bieżącym rozwoju następnej generacji FUSO eCantera. Pojazdy FUSO eCanter są produkowane w Kawasaki (Japonia) i Tramagal (Portugalia).

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!