Audi świętują 25-lecie serii RS

LeadPhoto Audi świętują 25-lecie serii RS
25 lat temu na rynku pojawił się pierwszy model Audi RS, rozpoczynając tym samym historię popularności sportowych modeli produkowanych seryjnie. 7 listopada br. w hali Global Expo w Warszawie niemiecka marka zorganizuje ekskluzywny pokaz – Audi Night – podczas którego zaproszeni goście będą mogli nie tylko zapoznać się z najnowszymi modelami z rodziny Audi Sport, ale również obejrzeć multimedialny show.
Content

Podczas wieczoru Audi Night zaprezentowane zostaną najnowsze, sportowe modele Audi: RS 6, RS 7, RS Q3, SQ7 i SQ8. Goście zgromadzeni w hali Global Expo w Warszawie będą mieli możliwość zapoznania się również z innymi modelami spod znaku czterech pierścieni. Ich prezentacja będzie wspaniałą okazją do świętowania dwudziestej piątej rocznicy momentu, gdy na drogi wyjechało pierwsze Audi ze znaczkiem RS. Było to Audi RS 2 Avant.

„Każdy model typu RS odzwierciedla pasję, która wkładana jest w budowanie tych samochodów.” – mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi „Już od 25 już lat nasi klienci mogą jeździć modelami sportowymi, które są mistrzami codziennego użytku, wzbudzającymi czyste emocje i dającymi maksymalną przyjemność z jazdy. Wiele z nich było pionierami w swoich segmentach rynkowych i wytyczało drogę dla technicznych innowacji.”

Mówiąc o technicznych innowacjach należy wspomnieć, że wszystkie prezentowane podczas Audi Night modele wykorzystują rozwiązanie mild hybrid. W sporcie motorowym zostało ono zastosowane po raz pierwszy w roku 2012. Technika ta zapewniła koncernowi z Ingolstadt pierwszą w historii wygraną hybrydowego samochodu wyścigowego w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Dziś znajduje się praktycznie w każdym oferowanym modelu.

Audi Night będzie mógł obejrzeć praktycznie każdy fan motoryzacji. Całość będzie bowiem transmitowana na żywo na stronie Audi Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/AudiPL/. Początek transmisji 7 listopada 2019 r. około godziny 19:30.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!