Chiny stają na nogi. Volvo wznowiło produkcję

LeadPhoto Chiny stają na nogi. Volvo wznowiło produkcję
W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego swoim pracownikom, zarząd Volvo Cars podjął decyzję o wstrzymaniu produkcji w szwedzkich i amerykańskich fabrykach od 26 marca do 14 kwietnia. Ta informacja zbiegła się z dobrą wiadomością, że wznowiły produkcję jej zakłady w Chinach. Produkcję wznowiła także marka Polestar w chińskim Luqiao. Już wcześniej organizacja podjęła środki ostrożności takie jak ograniczenie podróży służbowych.
Content

Krótkotrwała przerwa w produkcji
Obecnie istnieje potrzeba zdecydowanych środków w walce z rozprzestrzeniającym się wirusem. Firma wdraża okresowe procedury dystansu społecznego. Oznacza to zamknięcie produkcji w Europie i USA, i przeniesienie pracy biurowej do domu tam, gdzie to możliwe. Zakład w Belgii pozostanie zamknięty do 5 kwietnia. Zakłady w Szwecji i USA zostaną zamknięte między 26 marca a 14 kwietnia.

Wielu pracowników biurowych będzie pracować z domu od 26 marca, a godziny ich pracy ulegną skróceniu. Te działania te mają na celu także utrzymanie miejsc pracy i umożliwią Volvo powrót do normalnej produkcji, gdy tylko będzie to możliwe i bezpieczne.

Dobre wiadomości z Chin
Na początku tego miesiąca Volvo Cars ponownie otworzyło swoje fabryki w Chinach. Są tam trzy zakłady produkujące samochody i jeden wytwarzający silniki. Wraca także ruch w salonach, a chiński rynek motoryzacyjny wraca do normalnego funkcjonowania. Volvo podkreśla, że odnosi korzyść ze swojego modelu biznesowego, który jest globalnie zrównoważony. „Naszym głównym celem jest zdrowie naszych pracowników i przyszłość naszej firmy. Dzięki skutecznym programom pomocowym wielu państw, byliśmy w stanie szybko wdrożyć nowe procedury” – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars.

Kto ma przerwę?
Nowa 20-dniowa przerwa w produkcji obejmie wszystkie fabryki w Szwecji. Dotyczy to głównej fabryki aut w Torslandzie koło Goeteborga, oraz zakłady w Skövde i Olofström. W tym samym czasie przerwa zostanie wdrożona w amerykańskiej fabryce w Karolinie Południowej. Do 5 kwietnia przerwę produkcyjną ma zakład w belgijskim mieście Ghent. Zmiana organizacji pracy biurowej zostanie czasowo wprowadzona w szwedzkiej centrali firmy, ale także w Ghent i na rynkach lokalnych.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!