Nowe modele Volkswagena na amerykański rynek

LeadPhoto Nowe modele Volkswagena na amerykański rynek
Volkswagen prezentuje dwie nowe wersje modelu Atlas. Pięciomiejscowy Atlas Cross Sport, zbliżony do modelu seryjnego, jest wyposażony w hybrydowy zespół napędowy i przypomina z tyłu coupé. Pick-upa Atlas Tanoak wyposażono w innowacyjny system zabezpieczania ładunku. Obydwa studyjne modele mają kabiny wyposażone w liczne urządzenia cyfrowe.
Content

Atlas Cross Sport 
Podobnie jak wersja siedmiomiejscowa, także nowy pięciomiejscowy Atlas został skonstruowany w oparciu o modułową platformę MQB. Corss Sport ma sportowe nadwozie przypominające auta coupé oraz hybrydowy zespół napędowy typu plug-in (PHEV) umożliwiający pokonanie do 70 km przy wykorzystaniu wyłącznie energii elektrycznej. Jego akumulator można ładować z zewnętrznego źródła prądu lub podczas jazdy. Inna wersja Atlasa Cross Sport została wyposażona w konwencjonalny hybrydowy zespół napędowy (HEV) bez możliwości zasilania energią z zewnątrz. Także ten model może przez pewien czas poruszać się korzystając wyłącznie z energii elektrycznej (zasięg elektryczny ok. 2,5 km). Obydwa modele mają napęd na cztery koła (4motion z elektrycznym „wałem napędowym”). 
Model jest wyposażony w benzynowy silnik 3.6 FSI V6. Ta sześciocylindrowa jednostka osiąga moc 206 kW/280 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 350 Nm. W obydwu wersjach modelu silnik ten wspierają dwie elektryczne jednostki napędowe. Ta umieszczona z przodu ma moc 40 kW i moment obrotowy 220 Nm, tylna natomiast – 85 kW i 270 Nm. Silniki te są zasilane energią elektryczną zgromadzoną w niedużym litowo-jonowym akumulatorze umieszczonym w tunelu środkowym. Pojemność tego akumulatora – tu widać różnicę między hybrydami PHEV i HEV – wynosi, odpowiednio: 18,0 kWh (PHEV) i 2,0 kWh (HEV). Moc systemowa zespołu napędowego wynosi z kolei 265 kW/360 KM w wypadku wersji PHEV i 
231 kW/314 KM w hybrydzie HEV. 

Atlas Tanoak 
Napędzany na cztery koła Atlas Tanoak to pierwszy pick-up Volkswagena skonstruowany na platformie MQB. Nadwozie ma długość 5438 mm oraz szerokość 2030 mm, natomiast wysokość wynosi 1844 mm. Z tyłu znajduje się skrzynia ładunkowa o długości 1627 mm, szerokości 1450 mm i wysokości 530 mm (Cargo-Box). 
Cargo-Box skonstruowano tak, by można było w nim przewozić rowery, deski surfingowe czy mniejsze łódki. W skrzyni ładunkowej znajduje się np. nowo opracowany uchwyt Cargo, który nieużywany spoczywa pod oknem kabiny pasażerskiej, a po wyjęciu może zostać wsunięty w boczne ścianki. Powstaje w ten sposób system mocowań, dzięki któremu można łatwo przytwierdzić np. łódź i bezpiecznie ją przetransportować. 
Także Atlas w wersji pick-up jest wyposażony w 3,6-litrowy silnik V6 FSI o mocy 206 kW/280 KM. Moment obrotowy o wartości 350 Nm za pośrednictwem 8-stopniowej automatycznej skrzyni biegów jest przenoszony na cztery koła. 

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!