Nowy Leon - Seat uchyla rąbka tajemnicy

LeadPhoto Nowy Leon - Seat uchyla rąbka tajemnicy
Premiera nowego Seata Leona zbliża się wielkimi krokami. Marka przekonuje, że jej popularny model charakteryzuje się bardziej eleganckim i dynamicznym designem. Jednocześnie Seat Leon czwartej generacji ma konsekwentnie czerpać z estetyki swoich poprzedników. Najnowsza generacja modelu zostanie zaprezentowana globalnie 28 stycznia.
Content

Dynamiczny i elegancki
Kolejna generacja bestsellera hiszpańskiej marki na tle segmentu ma wyróżniać się wyjątkowo dynamicznym designem. Wygląd najnowszej wersji kompaktu Seata oparto na charakterystycznych cechach wcześniejszych odsłon modelu, dzięki czemu zachowano spójność stylistyczną. Jednocześnie nowego Leona wzbogacono o elementy, które mają sprawić, że auto będzie sprawiać wrażenie bardziej eleganckiego i ekspresyjnego.

Przy pracy designerów wykorzystano platformę MQB Evo, dzięki której udało się nie tylko zwiększyć wymiary pojazdu w obu wersjach – pięciodrzwiowej oraz Sportstourer – ale także uzyskać lepsze proporcje.

„Do projektowania nowego Seata Leona podeszliśmy z perspektywy prostoty, która jednocześnie mówi o sile i determinacji” – tłumaczy Alejandro Mesonero-Romanos, szef działu designu Seata. „Nasze przywiązanie do prostoty estetycznej wynika z tego, iż wierzymy, że znaczną część naszej historii da się opowiedzieć za pomocą kilku prostych linii. Co do siły i determinacji, są to atrybuty, które wyróżniają nasze samochody i urzekają już na pierwszy rzut oka”.

Premiera jeszcze w tym miesiącu
Tył pojazdu wyposażono w światła LED rozciągnięte na całej szerokości pojazdu. Ponadto bagażnik zaprojektowano tak, aby – jak zapowiada Seat – podkreślał dynamizm samochodu. Oświetlenie i spojler mają tworzć wrażenie ruchu i prędkości, nawet gdy auto się nie porusza.

Nowy Seat Leon został zaprojektowany w zakładach w Martorell, gdzie będzie również produkowany. Premierowy model będzie najbezpieczniejszym, najlepiej połączonym z otoczeniem samochodem hiszpańskiego producenta. Nowy Leon zostanie globalnie zaprezentowany podczas oficjalnej premiery 28 stycznia.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!