Papież Franciszek będzie jeździł Dacią

LeadPhoto Papież Franciszek będzie jeździł Dacią
Grupa Renault przekazała papieżowi Franciszkowi w darze Dacię Duster 4x4 specjalnie przystosowaną do potrzeb papieża. Samochód został przekazany w dniu wczorajszym Ojcu Świętemu w Watykanie przez Christophe’a Dridiego, dyrektora generalnego Grupy Renault Romania i prezesa Automobile Dacia S.A. oraz Xaviera Martineta, dyrektora generalnego Grupy Renault Italy.
Content

Grupa Renault podarowała papieżowi Franciszkowi Dacię Duster 4x4 specjalnie przystosowaną do potrzeb. Samochód został przekazany Ojcu Świętemu przez Christophe’a Dridiego, dyrektora generalnego Grupy Renault Romania i prezesa Automobile Dacia S.A. oraz Xaviera Martineta, dyrektora generalnego Grupy Renault Italy, podczas wizyty w rezydencji papieskiej w Watykanie.

„Papamobile” ma nadwozie w kolorze białym i beżowe wnętrze. Opracowany na bazie Dacii Duster egzemplarz ma 4,34 m długości i 1,80 m szerokości.
Modyfikacje zostały wykonane przez Dział Prototypów i zespół ds. Zamówień Specjalnych Dacii w Rumunii, we współpracy z firmą Romturingia specjalizującą się w zabudowach. Zaadaptowana wersja ma 5 miejsc i wyjątkowo wygodną tylną kanapę.

Zastosowano w niej również wiele nietypowych rozwiązań oraz akcesoriów zaprojektowanych w celu dostosowania samochodu do potrzeb Watykanu, takich jak: duży otwierany dach, zdejmowana przeszklona nadbudówka, ułatwiające wsiadanie zawieszenie, obniżone o 30 mm w stosunku do wersji standardowej oraz liczne zewnętrzne i wewnętrzne wsporniki i uchwyty.
W „Papamobile” wykorzystano bogate doświadczenie konstrukcyjne Grupy Renault. Przekazany Watykanowi samochód z pewnością ułatwi przejazdy papieżowi Franciszkowi.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!