Porsche inwestuje w amerykańskiego producenta oprogramowania

LeadPhoto Porsche inwestuje w amerykańskiego producenta oprogramowania
Porsche nabyło udziały w firmie DSP Concepts z Doliny Krzemowej. W ramach rundy finansowania serii B zainwestowano w nią łącznie kwotę 14,5 mln dolarów amerykańskich (13,4 mln euro). W rezultacie ogólny wolumen inwestycji w spółkę, która powstała w 2003 r., wzrósł do ponad 25 mln dol. (23 mln euro). Rundzie finansowania przewodził fundusz Taiwania Capital. Oprócz Porsche Ventures na liście inwestorów znalazły się firmy: BMW iVentures, Innovation Growth Ventures/Sony Innovation Fund, MediaTek Ventures oraz fundusz ARM IoT.
Content

Przetwarzanie sygnałów dźwiękowych i algorytmów audio
DSP Concepts specjalizuje się w opracowywaniu oprogramowania do przetwarzania sygnałów dźwiękowych oraz algorytmów audio. Firma oferuje środowisko do tworzenia aplikacji audio – Audio Weaver, zaprojektowane z myślą o usprawnieniu procesu obróbki dźwięku. To innowacyjna, niezależna od posiadanego sprzętu platforma przeznaczona do opracowywania własnych algorytmów audio. Oprogramowanie Audio Weaver jest obecnie używane w ponad 40 milionach urządzeń w branży motoryzacyjnej i dóbr konsumpcyjnych, także w Porsche. DSP Concepts zaprojektowało również inteligentne oprogramowanie o nazwie TalkTo, które gwarantuje niezawodną obsługę głosową nawet przy znacznym poziomie natężenia hałasu otoczenia.

Swoją główną siedzibę firma ma w Santa Clara w Kalifornii. Ponadto dysponuje filiami w Bostonie, Stuttgarcie i Szanghaju. Zebrane środki DSP Concepts planuje wykorzystać na przeprowadzenie ekspansji na światową skalę. Początek tego procesu wyznacza otwarcie nowego biura na Tajwanie.

Wirtualna ścieżka dźwiękowa
„Wszyscy znamy wyjątkowy dźwięk silnika spalinowego Porsche. W naszym pierwszym samochodzie sportowym na prąd – modelu Taycan – ten niezbędny element Porsche przenieśliśmy do świata napędów elektrycznych. Technika DSP Concepts pozwala naszym inżynierom na wprowadzenie w modelu Taycan indywidualnej koncepcji brzmienia i stworzenie unikalnej ścieżki dźwiękowej Porsche" – powiedział mówi Oliver Seifert, wiceprezes Porsche ds. rozwoju elektryki/elektroniki. „Z tego powodu staramy się dalej intensyfikować współpracę z wysoko wykwalifikowanym zespołem DSP Concepts".

„W latach 90. proces rozwoju w obszarze środowiska dźwiękowego utknął w martwym punkcie. Wrażenia słuchowe nigdy nie były jednak tak istotne dla sukcesu produktów technologicznych jak dzisiaj" – powiedziała Chin Beckmann, współzałożycielka i dyrektor generalna DSP Concepts. „Platforma Audio Weaver działa w czasie rzeczywistym i przeprowadza optymalizację w różnych segmentach czipów, dzięki czemu klienci mogą skoncentrować się na rozwijaniu funkcji odróżniających ich produkty od tych oferowanych przez konkurencję".

„Lubimy traktować Audio Weaver jako zestaw do programowania audio: nasza gama produktów obejmuje ponad 400 komponentów – od modułów wspierających wszelkiego rodzaju wysoce wydajne urządzenia IoT (z ang. internet rzeczy) aż po systemy motoryzacyjne kategorii ultrapremium" – wyjaśnił Paul Beckmann, współzałożyciel i dyrektor ds. technicznych w DSP Concepts.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!