Porsche inwestuje w izraelski start-up

LeadPhoto Porsche inwestuje w izraelski start-up
Porsche nabyło mniejszościowy pakiet akcji w izraelskim start-upie TriEye. Nowo powstała firma opracowała technikę czujników pracujących w zakresie podczerwieni krótkofalowej (SWIR). Pozwala ona zwiększyć poziom bezpieczeństwa pojazdów wyposażonych w systemy wspomagające lub funkcje autonomicznej jazdy, poprawiając możliwości widzenia w warunkach ograniczonej widoczności (kurz, mgła, mrok lub deszcz). Konstrukcja półprzewodników TriEye wykorzystuje zgłoszoną do opatentowania technikę, która umożliwia produkcję kamer HD SWIR za ułamek ich obecnych kosztów.
Content

TriEye to obiecująca firma technologiczna, na czele której stoi wyjątkowo silny zespół z doświadczeniem w dziedzinie nanofotoniki, głębokiego uczenia i rozwoju elementów półprzewodnikowych" – mówi Michael Steiner, członek zarządu Porsche AG ds. badań i rozwoju. „Widzimy duży potencjał techniki czujników SWIR – toruje ona drogę dla następnej generacji systemów wspomagania kierowcy i funkcji jazdy autonomicznej. SWIR może być tu kluczowym elementem: oferuje większe bezpieczeństwo w konkurencyjnej cenie".

Avi Bakal, Omer Kapach i Uriel Levy założyli TriEye w 2017 r. Opracowana przez tę firmę technika bazuje na trwających blisko 10 lat, zaawansowanych badaniach nanofotonicznych prowadzonych przez profesora Levy'ego, dyrektora TriEye ds. technicznych (CTO), na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. Oddział Porsche Ventures zainwestował w TriEye w ramach bieżącej rundy finansowania serii A. Rundę prowadzi Intel Capital wspólnie z izraelskim funduszem venture capital Grove Ventures, którego akcje firma Porsche ma od 2017 r., powiększając swoją obecną inwestycję w TriEye. 

Naszą misją jest ratowanie życia i zmniejszanie ryzyka wypadków w każdych warunkach pogodowych i oświetleniowych" – mówi Avi Bakal, dyrektor generalny i współzałożyciel TriEye. „Rozszerzenie naszej serii A i pozyskanie Porsche jako strategicznego inwestora stanowi kolejny dowód na to, że SWIR jest kluczowym elementem fuzji czujników niezbędnej do stworzenia bezpieczniejszych i bardziej zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy oraz pojazdów autonomicznych".

Poza TriEye firma Porsche zainwestowała już w izraelskie start-upy AI i Anagog. Co więcej, producent przeznaczył już kilkadziesiąt milionów euro na inwestycje w fundusze venture capital – Magma i Grove Ventures.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!