Renault Clio ogłoszone najbezpieczniejszym samochodem miejskim

LeadPhoto Renault Clio ogłoszone najbezpieczniejszym samochodem miejskim
Nowe Renault Clio zostało uznane przez Euro NCAP za najbezpieczniejszy samochód miejski wśród modeli przetestowanych przez organizację w 2019 roku. Bestsellerowy model grupy Renault uzyskał w połowie 2019 roku maksymalną ocenę i najwyższe wyniki we wszystkich segmentach rynku.
Content

Nowe Clio zostało zaprojektowane na nowej modułowej platformie Aliansu CMF-B. Samochód ma udoskonaloną konstrukcję nadwozia, zmienioną budowę siedzeń i pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikiem napięcia, których zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego trzymania ciała niezależnie od sylwetki i zajmowanego przez użytkownika miejsca. Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która pozwala uniknąć tzw. nurkowania. Ponadto wnętrze nowego Clio ułatwia instalację wszystkich dostępnych na rynku modeli fotelików dla dzieci z przodu lub na tylnych miejscach dzięki systemowi Isofix i I-size. Pomyślano również o ochronie głowy pasażerów na tylnych miejscach w razie zderzenia bocznego.

Nowe Clio to także bogata oferta wyposażenia dostępnego w standardzie: 6 poduszek powietrznych, ABS ze wspomaganiem nagłego hamowania, kamera i radar, które są niezbędne do działania systemu utrzymywania pasa ruchu, systemu rozpoznawania znaków drogowych, systemu ostrzegania o nadmiernej prędkości, systemu kontroli bezpiecznej odległości. Ponadto samochód jest wyposażony w regulator/ogranicznik prędkości, system ostrzegania o niezapięciu pasów bezpieczeństwa również na tylnych miejscach, jeśli są zajęte, oraz funkcję połączenia alarmowego eCall w razie wypadku. Przednie reflektory Full LED Pure Vision znalazły się w standardzie, a czujnik zmierzchu oraz wewnętrzne lusterko wsteczne z ustawieniami dzień/noc dodatkowo poprawiają widoczność.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!