Rosjanie wybrali coupé roku 2019!

LeadPhoto Rosjanie wybrali coupé roku 2019!
Lexus RC został ogłoszony najlepszym coupé w corocznym plebiscycie Car of the Year in Russia. W głosowaniu wzięło udział ponad milion osób.
Content

W 20 segmentach

Internetowy plebiscyt trwał przez ponad trzy miesiące - od początku stycznia do połowy kwietnia. W zorganizowanym po raz 19. głosowaniu mógł wziąć udział każdy, kto ukończył 18 lat. Respondenci wskazywali najlepsze auta w 20 segmentach, a na liście wyboru znajdowały się wszystkie oficjalnie sprzedawane modele wraz z krótkimi opisami i podstawową specyfikacją. Analizą wyników zajęła się firma Ipsos Comcon.

Lexus RC jeszcze lepszy

Co skłoniło Rosjan do wyboru sportowego coupé Lexusa? Przysłużył się temu z pewnością facelifting, jaki auto przeszło pod koniec ubiegłego roku. Coupé zyskało bardziej elegancką stylistykę, nawiązującą do świetnego Lexusa LC, dodatkowe elementy aerodynamiczne, ulepszone wnętrze, a także udoskonalone zawieszenie. Zmiany dotknęły również 2-litrowego silnika, który zapewnia odtąd bardziej bezpośrednie wrażenia w czasie przyspieszania.

Rosjanie cenią Lexusa

Japońska marka notuje coraz lepsze wyniki sprzedaży w Rosji. W ubiegłym roku Lexus zanotował prawdziwy rekord w historii obecności w tym kraju, sprzedając 24 312 nowych samochodów. W rezultacie Lexusowi przypada 15,7% rynku aut luksusowych w Rosji. A to z kolei oznacza, że po raz kolejny jest trzecim największym producentem aut klasy premium w kraju. Największym hitem Lexusa w Rosji jest model RX. W ubiegłym roku do rosyjskich klientów trafiło aż 9 781 egzemplarzy tego auta.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!