Samochody w galeriach handlowych

LeadPhoto Samochody w galeriach handlowych
Galerie handlowe rosną w Polsce lepiej i szybciej niż przysłowiowe grzyby po deszczu. Dynamiczny rozwój tej formy handlu oraz upodobanie polskich rodzin do spędzania czasu w centrach handlowych zauważyli również właściciele salonów dealerskich oraz importerzy popularnych samochodowych marek.
Content

Statystyczny Kowalski coraz więcej czasu spędza w galeriach handlowych. Można zaryzykować stwierdzenie, że centra handlowe pełnią dziś podobną rolę, co jeszcze kilka lat temu główne ulice handlowe, pasaże i deptaki w dużych miastach. Z tą różnicą, iż ich oferta jest znacznie atrakcyjniejsza, a "zakupowicze" nie muszą się obawiać zmiennych warunków pogodowych.

Najnowszy trend dostrzegli specjaliści z działu PR i sprzedaży importerów oraz salonów dealerskich. Dlatego też prezentacje aut w najpopularniejszych galeriach handlowych nikogo obecnie nie dziwią. Co pewien czas pomiędzy jednym butikiem a drugim lub wśród restauracji pojawia się pokazowy model samochodu i usadowiony na krzesełku przedstawiciel handlowy, którego zadaniem jest zachęcić do zakupu.

Wybór odpowiedniego centrum handlowego dla prezentacji danej marki także nie jest przypadkowy. Liczy się status galerii, jej lokalizacja oraz potencjalna klientela. Samochody miejskie i kompaktowe częściej prezentowane są w centrach, do których zagląda klasa średnia, natomiast luksusowe auta klasy premium łatwiej znaleźć w galeriach uznawanych powszechnie za ekskluzywne.

Poza tymczasowymi stoiskami importerzy organizują również prezentacje nowych modeli w często odwiedzanych przestrzeniach handlowych. Dobrym przykładem może być promocyjna prezentacja Audi A3 Limousine w poznańskim Starym Browarze, co redakcja autoranking.pl skwapliwie odnotowała "spotując" nowy model wczoraj przy użyciu aparatu w telefonie komórkowym, sprzętu mniej profesjonalnego, ale za to zawsze pod ręką. Dlatego zachęcamy do "spotowania" ciekawych akcji promocyjnych i dzielenia się zdjęciami na naszym fan page'u na portalu Facebook.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!