TAG Heuer sponsorem tytularnym pucharu Porsche Esports Supercup

LeadPhoto TAG Heuer sponsorem tytularnym pucharu Porsche Esports Supercup
Dzięki pozyskaniu TAG Heuer jako nowego sponsora tytularnego Porsche wzmacnia swoją serię wirtualnych wyścigów. W ramach nowej umowy sponsorskiej mistrzostwa zmieniają nazwę na „Porsche TAG Heuer Esports Supercup", a pula nagród dla zawodników startujących w nadchodzącym sezonie wzrośnie do 200 tys. dolarów. Wirtualny puchar markowy został zainicjowany przez producenta samochodów sportowych oraz iRacing, wiodącego dostawcę realistycznych symulacji wyścigów online, w 2019 r. Porsche współpracuje już z TAG Heuer w Formule E.
Content

„Porsche ucieleśnia wyjątkowe doświadczenia. E-sportowe wyścigi oferują te emocjonujące doświadczenia wielu fanom naszej marki, a Porsche TAG Heuer Esports Supercup jest naszą najważniejszą serią wirtualnych wyścigów" – powiedział Kjell Gruner, wiceprezes Porsche AG ds. marketingu. „Po bardzo udanej zeszłorocznej premierze przygotowujemy się do rozpoczęcia drugiego sezonu mistrzostw – i to z silnym partnerem. Porsche i TAG Heuer tworzą już świetny zespół w Formule E. Teraz TAG Heuer, jako marka z tradycjami, pomaga w dalszym wzmocnieniu najambitniejszej rywalizacji w świecie wyścigów e-sportowych".

„Cieszymy się, że po połączeniu sił w zespole Formuły E TAG Heuer poszerzamy naszą udaną współpracę o świat e-sportu" – wyjaśnił Stéphane Bianchi, dyrektor generalny LVMH ds. produkcji zegarków oraz dyrektor generalny TAG Heuer. „Obie nasze marki to mistrzowie wyzwań, innowacji i precyzji. Jesteśmy awangardowym wytwórcą zegarków, historycznie powiązanym z torami wyścigowymi, e-sport jest więc dla nas nową, fantastyczną platformą do prezentowania naszych wartości i wspierania kolejnej dynamicznej, pełnej pasji społeczności w świecie wyścigów – tam, gdzie rywalizacja żyje w erze cyfrowej. Nie możemy doczekać się, by razem z Porsche i iRacing dostarczać niezrównane e-sportowe doświadczenia i obserwować, jak gracze ze światowej elity przekraczają swoje granice" – dodał Bianchi.

„Zarówno Porsche, jak i TAG Heuer mogą poszczycić się niezrównanymi historiami z prawdziwego świata. Cieszymy się, że mamy ich wsparcie w pierwszym markowym pucharze e-sportowych wyścigów na świecie" – skomentował Steve Myers, producent wykonawczy iRacing.com Motorsport Simulations.

W ubiegłym roku w mistrzostwach zwyciężył Australijczyk Josh Rogers, który w pełnym emocji finale pokonał Niemca Maximiliana Beneckego. Trzecie i czwarte miejsce zajęli, odpowiednio, Sebastian Job z Wielkiej Brytanii oraz Mitchell deJong ze Stanów Zjednoczonych. W tym roku czterech najlepszych kierowców ostatniego sezonu będzie rywalizować z 36 nowymi i powracającymi zawodnikami. Harmonogram pucharu Porsche TAG Heuer Esports Supercup 2020 będzie obejmował wiele nowych torów i rozpocznie się 28 marca, od przedsezonowego testu na Circuit de Barcelona-Catalunya, który w iRacing zadebiutował jesienią 2019 r.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!