Tak Porsche przygotowuje się do debiutanckiego sezonu Formuły E

LeadPhoto Tak Porsche przygotowuje się do debiutanckiego sezonu Formuły E
Odliczanie rozpoczęte: za 23 dni zespół Formuły E TAG Heuer Porsche wystartuje w swoim debiutanckim wyścigu w mistrzostwach Formuły E ABB FIA w Ad-Dirijja w Arabii Saudyjskiej. Podczas oficjalnych jazd testowych Formuły E w Walencji ekipa przeprowadziła szeroko zakrojone przygotowania do pierwszego startu.
Content

5 000 kilometrów na testach
Podobnie jak inne zespoły rywalizujące w Formule E, załoga TAG Heuer Porsche miała do dyspozycji łącznie 15 dni testów w okresie do 1 stycznia do 1 października 2019 r. Następnie, w połowie października, odbyły się oficjalne testy Formuły E na torze Ricardo Tormo niedaleko Walencji. To tam 12 zespołów rywalizujących w 6. sezonie Formuły E po raz pierwszy spotkało się na torze.

W ramach testów podczas fazy badawczo-rozwojowej bolid Porsche 99X Electric przejechał ponad 5 000 kilometrów. O ile początkowo główny nacisk kładziono na niezawodność układu napędowego Porsche, to z czasem załoga coraz bardziej koncentrowała się na osiągach.

„Krzywa uczenia się stale wzrasta”
Malte Huneke (kierownik techniczny projektu Formuły E): „Ponad 5 000 testowych kilometrów przebytych w ciągu ostatnich miesięcy pozwoliło nam zdobyć istotne spostrzeżenia dotyczące Porsche 99X Electric. Nasza krzywa uczenia się stale wzrasta. W Weissach analizujemy obecnie wszystkie dane, które zebraliśmy podczas ostatnich dni testów w Walencji. Warunki na torze wyścigowym nie są bezpośrednio porównywalne z torami ulicznymi Formuły E, na przykład w odniesieniu do trasy i asfaltu, ale mimo to udało nam się uzyskać cenne informacje – szczególnie w trakcie symulacji – i zoptymalizować nasze procesy operacyjne".

Nowy sezon Formuły E rozpocznie się od dwóch wyścigów, które odbędą się 22 i 23 listopada 2019 r. w Ad-Dirijja w Arabii Saudyjskiej.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!