Volvo zorganizowało nietypowy plebiscyt

LeadPhoto Volvo zorganizowało nietypowy plebiscyt
W wyniku 3. edycji akcji „Wypożyczalnia choinek Volvo” w 2019 roku Volvo zachęciło ponad tysiąc Polaków do zmiany nawyku świątecznego, wypożyczenia choinki i spędzania świąt w ekologiczny sposób. Kolejnym krokiem jest zasadzenie lasu. Od 10 stycznia internauci mogą zdecydować, w którym z trzech wskazanych miejsc pojawi się las.
Content

Marka Volvo zachęcona sukcesem poprzednich edycji „Wypożyczalni choinek”, w 2019 roku zwiększyła pulę drzewek do wypożyczenia i przeznaczyła na akcję 1200 świerków pospolitych. Można je było odebrać za bezzwrotną kaucją z 27 Autoryzowanych Salonów Volvo w całej Polsce. Po świętach drzewka wracają do salonów, a stamtąd – po przejściu kwarantanny – zostaną ponownie zasadzone
i będą oczekiwać na wypożyczenie podczas kolejnych świąt.

W ramach ubiegłorocznej „Wypożyczalni” Volvo posadziło w lesie prywatnym na terenie Nadleśnictwa Cewice na Kaszubach ponad 7 tys. drzew, które rosną na powierzchni ponad 1 hektara. W tym roku, za każdą wypożyczoną choinkę marka zobowiązuje się posadzić 10 mieszanych drzew – zarówno iglastych, jak i liściastych.

Trzy regiony z szansą na nowy las
Po konsultacjach z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych, który jest partnerem „Wypożyczalni choinek” obok Ambasady Szwecji i Klubu Gaja, wybrane zostały trzy regiony kraju, w których możliwe będzie zasadzenie lasu:

Okolice Puszczy Knyszyńskiej
Urokliwa wieś Ryboły znajduje się pomiędzy Puszczą Białowieską i Puszczą Knyszyńską.
Huragany w 2015 i 2016 roku powaliły las na powierzchni około 1,2 ha.

Południowe Kaszuby
W Czarnowie ponad 60-letnie drzewa stanowiły wielopokoleniowy las. Wskutek nawałnicy w 2017 roku uległ on całkowitemu zniszczeniu.

Sąsiedztwo Doliny Chochołowskiej
Przepiękny las w polskiej części Tatr został przerzedzony przez silny halny w 2013 roku, a później zniszczony przez korniki.

Trwa głosowanie
O tym, gdzie finalnie pojawi się nowy las, mają zdecydować internauci. Volvo chcąc jeszcze bardziej zwiększyć zaangażowanie wszystkich osób, którym bliska jest ochrona natury, na stronie www.choinkavolvo.pl umożliwia wybór obszaru, gdzie będą posadzone drzewka.

„Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli decyzję o wypożyczeniu z naszych salonów świątecznej choinki, a przy okazji zapraszam do wyboru miejsca, gdzie ma pojawić się las zasadzony przez nas w ramach podjętego zobowiązania. Ekologia jest da nas ważna, ale równie ważne jest dla nas zachęcenie innych do dbania o środowisko naturalne. Zasadzimy dziesięć razy więcej drzew niż wypożyczyliśmy w doniczkach. Teraz internauci zdecydują, który z obszarów zostanie zalesiony. Mam nadzieję, że internauci zaangażują się w tę „zabawę”, a my dzięki temu zwrócimy ich uwagę na konieczność zapobiegania wycinaniu drzew i ochrony natury” – powiedział Stanisław Dojs, PR Manager Volvo Car Poland.

Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich opcji portalu!!